Ledelsen

I en verden, hvor teknologi og data spiller en stadig større rolle, er vi dog stadig først og fremmest en people-business. I spidsen for vores teams af dygtige medarbejdere står branchens mest erfarne og visionære ledere.

Jonas Hemmingsen
CEO at GroupM Nordic
Tlf. 33 38 18 00
jonas.hemmingsen@groupm.com
Paw Saxgren
COO & Managing Director GroupM ONE
Tlf. 33 38 18 00
paw.saxgren@groupm.com
Signe Enemark
Nordic HR Director
Tlf. 33 38 18 00
signe.enemark@groupm.com
Jens Storkfelt
CFO
Tlf. 33 38 18 00
Jens.Storkfelt@groupm.com
Jesper Dam Nielsen
CEO & Partner, Intelligence Group
Tlf. 33 38 18 00
Jesper.Dam.Nielsen@data-intelligence.dk
Trine Bartholomæussen Stevn
Nordic Communications Manager GroupM
Tlf. 28 43 12 15
Trine.stevn@groupm.com
Kenneth Brenøe
Trading Director
Tlf. 33 38 18 00
Kenneth.Brenoe@groupm.com
Kim Kajus Andersen
CIO
Tlf. 33 38 18 00
kim.kajus.andersen@groupm.com
Mads Peter Olsen
Managing Director GroupM ONE Aarhus
Tlf. 33 38 18 00
madspeter.olsen@groupm.com
Mikael Ostenfeld
Buying director
Tlf. 33 38 18 00
mikael.ostenfeld@groupm.com
Mikkel Hagedorn
Head of Innovation GroupM NEXT
Tlf. 33 38 18 00
Mikkel.Hagedorn@groupm.com
Per Bang Jensen
Managing Director Xaxis
Tlf. 26703302
per.jensen@groupm.com
Jakob Kofoed
Head of Data & Analytics GroupM Nordic
Tlf. 33 38 18 00
jakob.kofoed@groupm.com
Vores bureauer